Carpe diem.

15. ledna 2012 v 22:34 | Lolalá |  můj hloupej život
(Irelevantní: Z nějakého důvodu mi v pátek, ve 2:13 ráno, nechal nějaký hodný počítač s nickem vestec, tady mezi komentáři ne mém top secret blogu, malý, milý spam. Takže, abych mu tu práci ušetřila, jestli chcete něco vyvěštit, koukněte se tady po některých článcích, najděte si ten spamík a jste tam. Dík.)
Blíží se nám pololetí a já přicházím s pár naštvanými komentáři k našemu gymnáziu.
Prokrastinace. Profesory i studenty dlouho omílané téma, z něhož se nikdo nikdy nevykecá. Naše paní profesorka ráda hlásá, že jsme generace líná, počítačová a hlavně generace, která své povinnosti odkládá, jak jen je to dobře možné. Jménem příslušníků mé generace si dovolím krátkou obranu. Prokrastinují totiž i naši profesoři! A kdo říká, že ne, ten ať si hne krkem! Víte, ono je totiž příšerné, jak se my, studentni středních škol, flákáme, ale oproti tomu to, že týden před pololetím nám všichni profesoři na poslední chvíli napaří "ještě jeden malý, rozhodující testík", to se zdá být v pořádku. A ejhle. Něco se vám, paní profesorko, porouchalo.
A nyní pár řádek ze života.

Zrovna dnes během dne jsem pilně pracovala na pracovních listech a jako zvukovou kulisu jsem si zapnula televizi. Na Primě, nyní už Family, běžela nějaká nová cestománie, založená na tom, že se kamery upínaly na dvě dámy, původně asi myšlené jako moderátorky pořadu. Na paní Zlatušku a o něco mladší slečnu Jméno-jsem-zapoměla. Musím uznat, že mě program zaujal. Ve špatném slova smyslu. Čím déle jsem se na program dívala, tím více mě ony dámy rozčilovaly. Několik výhrad z pohledu člověka, který je gramaticky vzdělán a ve správné artikulaci si dokáže libovat.
V poslední době jsem si už zvykla na to, že lidé, zaměstnaní v televizi neumí mluvit, ale forma projevu našich dvou moderátorek mi přišla doslova směšná.
Prdukce poslala dámy na hodiny windsurfingu. Reakce dam:
"Noakó, pro mladší lidi je to asi ako dobrý nó, ale mně tóle málem ako zabiló!"
"Nó, bylo to supér, fakt jsem si to užila, na pár vteřin jsem si i souplá. Akorát mně na koncí to prkno praštiló do hlavý... Takže jsem taková zamotaná!"
Dobrá, dobrá. Co mě dorazilo, byla romantická večeře.
"No tybláhó, tady mají langustu! Jak se to řekne česky? Humr!"
Najednou se ozval z obrazovky hlas našeho televizního průvodce:
"Tady musím naší moderátorku opravit. Langusta se česky řekne také langusta, ačkuli se humrovi velmi podobná a spousta lidí si je plete!" Haha.
Inu, koukejte se sami na Ženy na cestách.
Mějte se.
A hodně štěstí v předpololetním týdnu.
L.
 


Komentáře

1 DayDreamer | Web | 18. ledna 2012 v 17:37 | Reagovat

Jojo, hlavně že profesoři jsou svatí!

Miluju takovýdle moderátory, co buď neumějí správně artikulovat nebo přidávají slovní vycpávky typu "eeee" a "jakoby" či "vlastně" (náš profesor na geografii po každém druhém slově přidává ono zmíněné "vlastně" -  a je to na zabití!)
Dnes jde prostě v televizi jen o to, aby člověk hezky vypadal a měl dobré kontakty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama